Avengers: Infinity War İnceleme ( Spoiler Yok! )

Öncelikle bu yazımızda herhangi bir spoiler yok. Filme gitmediyseniz ve filmi merak ediyorsanız bu yazının tam da size göre olduğunu söylemek isterim. Vizyona girmeden tüm Dünya da ses getiren Infinity War vizyona girmesiyle daha büyük bir yankı buldu. Şüphesiz sinema tarihinin en çok hasılat yapan filmi olma niteliğini taşıdığını da söylemesek olmaz. Tüm Dünya gibi biz de bu filmi sabırsızlıkla bekledik ve büyük bir heyecan ile izledik.

 

Avengers Infinity War nasıl bir film?

Film bu güne kadar hiç bir Marvel filmini izlemeyenler için bile muazzam derecede açıklayıcı olmuş. Ama 18 serilik filmi izlerseniz hiç fena olmaz, hepsi şüphesiz bir birinden güzel. “Sonsuzluk taşları nedir? Ne işe yarar? Thanos kimdir?” sorularını sormanıza gerek bile kalmayacağını söylemek isterim. 10 yılık bir film serisinin baş yapıtı niteliğinde olan Infinity War bizi yeni karakterler ile tanıştıracağı gibi bazı karakterlerinde aramızdan ayrılacağının habercisi aslında. Filmde kahramanlarımız ufak gruplar halinde farklı noktalarda mücadele etse de tek amaçları taşları Thanos’a kaptırmamak ve evreni bu kötü sondan kurtarmak. New york, Wakanda ve Titan(Uzay) gibi üç ana noktada işlenen film 2 Saat 40 Dakika sürmektedir. Tamı tamına 18 filmin finali niteliğinde ki Infinity War evrende büyük ölçüde bir değişimin, dönüm noktasıdır. Final dedik ama siz bunu film bitecekmiş gibi düşünmeyin sadece bir evren değişimi olarak bakın ve avengers ekibi daha son sözü söylemedi bunu da unutmayın. Infinity War birinci bölüm ile Dünya’yı kasıp savururken, ikinci bölüm çekimleri başladı bile.

 

Avengers Infinity War karakterler nasıldı?

Filmde özellikler Thor’ un ön planda olduğunu düşünüyorum, aslında özünü bulmuş da diyebiliriz. Filmde ufak dokunuşlar ve espriler tam da yerinde olmuş. Tony Stark’ ın zırhına bayıldım çok başarılı buldum. Bazı karakterlerin geri planda kalarak kendini fazla gösteremediğini söylemeden de edemeyeceğim. Burada spoiler vermemek için ne kadar dikkat etsem de bir yandan da düşüncelerimi siz değerli okuyucular ile paylaşmaktan da vaz geçemiyorum. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder, film için iyi seyirler dilerim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir