Fortnite Android Sürümü Bu Yaz Geliyor..

Epic Games tarafından geliştirilen Battle Royale türündeki Fortnite, bir yandan PUBG ile rekabet ederken bir yandan da milyonlarca dolar gelir elde etmeye devam ediyor. Son zamanların favorisi ‘battle royal’ oyunundan biri olan Fortnite, ücrestiz olması nedeniyle ve yaptığı renkli etkinliklerle PUBG’nin popülerliğini gölgede bırakmayı başardı. Fakat android cephesinde çıkarılmış bir Fortnite olmadığı için PUBG bu alanda şüphesiz parmak ile gösteriliyor. Tabi ki bu durum çok yakında değişmek üzere. Yakında Fornite’ın da Android sürümünün geleceğini artık hepimiz biliyoruz. Geliştiriciler Mart ayında iOS sürümünü yayınladıkları oyunun Android sürümünü yayınlamayı planladıklarını ve bunu Üç ay içerisinde yapmak istediklerini dile getirdiler.

Android için Fortnite çıkış tarihi konusunda net bir açıklama olmamakla birlikte Epic Games’in, Android versiyonu için özenli çalışması hızla devam ediyor. Ne gibi özelliklerin var olacağına dair küçük ipuçları veren Fortnite ekibi, özellikle ‘kontrol’ alanında oldukça titiz çalıştıklarını ve tam fonksiyonlu bir kontrol sisteminin olacağının sözünü veriyor. Diğer yandan tıpkı PUBG Mobile’da olduğu gibi Fortnite’ta da sesli iletişim özelliğinin aktif olarak kullanılabileceğini belirten geliştiriciler, daha fazla detay vermekten kaçınıyor. Fazla bilgi vermeden hem kullanıcıları heycanlandırmak hem de PUBG tarafına fikir vermek istemiyor olabilirler.

 

 

 

 

 

 

 

Henüz oyunun Android sürümü için çıkış tarihi net olarak belirtilmese de bir diğer bilgi olarak oyunun ücretsiz olacağını belirtmek isteriz. Ancak hemen hemen her mobil oyunda var olan oyun içi satın alma sistemi ile opsiyonel olarak kostüm, giysi gibi materyalleri ücretli olarak alınabileceğini hatırlatmak isteriz. İlerleyen günlerde Android sürümü hakkında çok daha fazla detayın çıkacağını söylemezsek olmaz tabi.

iOS sürümüne döndüğümüzde ise, birçok yeni özellik ve iyileştirmenin duyurusu yapıldı. Sesli sohbetin kullanıma sunulacağı Fortnite’da, oyuncular takım arkadaşlarıyla sohbet edebilecek, kendini veya başka bir kişiyi sessize alabilecek. Özelleştirilebilir bir HUD’a kavuşan iOS sürümüne, düşük güç tüketimi için grafik ayarlarını düşüren bir pil tasarrufu modu ekleniyor ve ayrıca istatistik izleme özelliği ile kullanıcılar analizler yapabilecek.

Fortnite’da oyuncuların iletişimini en üst düzeye çıkarmak isteyen Epic Games, bir yandan oyunun grafik kalitesini artırırken, diğer yandan daha stabil ve kusursuz bir oyun deneyimi sunmayı hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir