PUGB Yanlışlıkla Banladık Özür Dileriz!

Haziran ortasında hile programından kaynaklanan bir sorun, neredeyse bir çok oyun severin üzerine kabus olarak çöktü. Kaynaklanan sorun PUBG, oyuncularının büyük bir kısmının yanlışlıkla banlanmasına sebep oldu. Bu oyunculara, banlandıkları süreleri telafi etmesi amacıyla BP dağıtımı yapıldı. Tam olarak kaç oyuncunun banlandığı bilinmese de, bu ban dalgasına çok büyük tepkiler çektiğini de söylemek isteriz. Oyunun hile tespit programından kaynaklanan bu sorun nedeniyle yetkililer, bir özür metni yayınladı.

Yayımlanan metinde “Oyun için en büyük hedeflerimizden biri hacker ve hilecileri oyundan uzak tutmak. Bu amaçla yaptığımız güncellemelerimizden birinden kaynaklı bir sorun nedeniyle yanlışlıkla banlanan tüm oyuncularımızdan özür diler ve tazminat niteliğindeki bu BP’lerin, kaybettiğiniz zamanı telafi etmesini dileriz” ifadelerine yer verildi.

Verilen BP miktarı ise 20 bin olarak belirlendi. BP’ler ile kutu alımı yapılabiliyor ve kutuları açarak skin kazanma ya da kutuları oyun pazarında satarak para elde etme imkanı oluşuyor.

Hile sorununu çözmek için büyük bir uğraş veren PUBG, maalesef bu soruna yönelik büyük bir başarıya imza atamamış durumda. Konu üzerinde çalışmalara hız kesmeden devam edeceklerini belirtiyorlar, bakalım hile sorunu ortadan kaldırabilecek yada makul bir seviyeye çekilebilecekler mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir