PUBG Yeni Haritası Sanhok Açıldı

Bir süredir test aşamasında olan ve sınırlı oyuncu tarafından oynanan Sanhok haritası, nihayet tüm oyuncular için kullanıma açıldı. PUBG ekibinin, testlerini ve tanıtımını yaptığı Sanhok ufak bir harita olması sebebiyle çok hoş bir görünüm kazanmış. Son dönemde Fortnite’ın yükselişiyle kusurları daha da göze batan PUBG, nihayet 15 numaralı güncellemesi ile birçok oyun içi hatanın önüne geçmeyi başardı. Tabi ki tek hamlesi bu olmadı, steam üzerinden satılan oyuna ciddi bir indirim yaparak oyun severlerin ilgisini üzerine çekmeyi de başardı.

PUBG’nin En Küçük Haritası

4 kilometrekarelik alanı ile Sanhok, PUBG’nin şu ana kadar ortaya koyduğu en küçük harita olma özelliğini taşıyor. Bu bir özellik mi? yoksa oyundan daha çok zevk almak mı? orası da oyun severlerin taktirine kalmış. Boyut anlamında küçük olan bu harita, oynanış anlamında bir kayıp yaşamadan 100 kişiye ev sahipliği yapacak, dolayısıyla aksiyon miktarının bu haritada daha da arttığını söylesek hiç fena olmaz. Büyük bir haritaya oranla 4 kat daha hızlı bir oyun olacağı şüphesiz.

Sanhok, 6 ana yerleşkeden oluşmasının yanında yağma (loot) anlamında oldukça verimli bir harita. İçerisinde birçok mağara da barındıran Sanhok, birçok savaş stratejisini hayata geçirmenize olanak veriyor. Sanhok ile birlikte oyuna yeni katılan OBZ-95 bakalım oyunda bize ne gibi katkılar sağlayacak.

Yeni haritaya bir de yeni bir silah katan PUBG oyuncularının mutlu olması için elinden geleni yapıyor. Aslen SCAR-L’nin yerini alan saldırı tüfeği OBZ-95, 5.56 mm mermisi ve 30 mermilik şarjör kapasitesi ile rakiplerin korkulu rüyası olacağa benziyor. Ancak oldukça gürültülü olan bu tüfeği kullanmadan önce susturucu arayışına girmenizi tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir